KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15774131
nr 1577 4131
Bengt Elde
(1939-2015), Sverige
Oljemålning, Luftballong i vinterlandskap. Signerad. Olja på pannå, 36x116 cm, yttermått inklusive ram: 52x132 cm
Bengt Elde, svensk målare född 1939, död 2015.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
5.600 kr
måndag 13 november 2023
kl 19:29:43
3.000 kr
3.200 kr
3.600 kr
5.000 kr
4.000 kr
4.200 kr (Budbetjänt)
4.400 kr
4.600 kr (Budbetjänt)
4.800 kr
5.000 kr (Budbetjänt)
5.200 kr
5.400 kr